Директор школи

Ляшенко Наталя Миколаївна

Анонс подій
Подій не заплановано
Інформація для випускників
Пошук
Банери

 

Малі Олімпійські ігри
Малі Олімпійські ігри

Поділитися новиною:

Малі Олімпійські ігри

Школярі Петрівської ЗОШ І-ІІ ступенів активно провели день здоров'я, присвячений Малим Олімпійським іграм

Сценарій спортивного свята  «Малі Олімпійські ігри» 
 

Мета. Створити атмосферу свята, ознайомити дітей з історією Олімпійських ігор;з  культурою і традиціями Стародавньої Греції, символікою Олімпійських ігор (прапор, факел);

Поглибити знання дітей про видатних спортсменів України;

Розвивати інтерес до пізнання історії спорту нашої країни;

Розвивати естетичні погляди, почуття смаку;

Розширити знання дітей про такі поняття, як спортивні знаряддя;

Виховувати любов до фізкультури та спорту, розвивати фізичні уміння;

Виховувати спритність, витриманість, сміливість, почуття колективізму, дружби, взаємовиручки, прививати прагнення до занять фізкультурою;

Виховувати відчуття патріотизму, любов до Батьківщини.

 

Оформлення залу. Декорація:“мармуровий храм з міста Олімпіади”, на центральній площі – 5 олімпійських кілець, факел, олімпійський вогонь, олімпійський та державний прапори, вздовж бічних стін низки кольорових плакатів.  

 

Обладнання. Для оформления спортивної зали - кольорові кульки, малюнки і ілюстрації з зображеннями видів спорту; м'ячі. 
Хід свята.

1 учень. Добрий день вам усім:

Знайомим і незнайомим!

Всім великим і малятам!

Запрошуємо всіх на спортивне свято!

Воно у нас буде незвичне,

Щось чудове і величне!

Прийшли на це свято багато гостей,

Бо хочуть вони бути сильними, спритними, мужніми.

2 учень. В нашій школі знову свято

Чути музику і сміх

На спортивнім святі нині

Ми вітаємо усіх.

3 учень. Обіцяємо, що не буде

Ніхто нині сумувати

Всіх ми кличем разом з нами

Участь в конкурсах узяти.

4 учень. У хлопців наших

Характер спортивний.

Вони чемпіони майбутні у нас,

I спритні, і дужі,

Тож зовсім не дивно,

Що з ними бадьорість

Приходить у клас. 
5 учень. У наших дівчаток характер не гірший,

Вони полюбили скакалки, м'ячі

Вони відставати не звикли від інших, Тож спробуй на вулицях їх дожени! 
6 учень. Спортивний характер у нашого класу,

Ми друга плече відчували завжди.

I всім нам давно уже ясно:

Хто дружить зі спортом - не знає біди.

7 учень. В нашій школі

Весело зростати,

Мріють учні

Спортсменами стати.

Бо в здоровому тілі,

Кажуть, й дух здоровий.

Тож про Олімпіаду та про спорт

Поведемо мову.

8 учень. Розповідь почнемо

Про давні часи,

Про Грецію, Олімпію Почуєте ви всі.

  

Звучить фонограма пісні у виконанні Ф.Кіркорова.

Феміда. Вітаю вас, дорогі діти і шановні гості! Ви мене впізнали? Я богиня Феміда – богиня правосуддя. А прийшла я до вас із самої Греції. В Греції мене всі знають і поважають, бо я завжди допомагаю людям усувати чвари, суперечки, судити змагання. А роблю я це завжди мудро і об’єктивно. Ніхто не залишається ображеним. Ось і сьогодні, дізнавшись, що у вас відкриття величезного свята – Олімпіади, я вирішила неодмінно побувати і оцінити ваші змагання. Але спочатку я хочу дізнатися, чи знаєте ви, звідки прийшли Олімпійські ігри, з яких часів, з якої країни. Бажаєте дізнатися?

Для цього я приготувала цікаву книгу. Ось вона (показує книгу). Ця книга розповість вам багато нового і цікавого. Отже, в минуле по сторінках історії. Сідайте рівненько і уважно мене слухайте.

Було це дуже-дуже давно, коли людина думала лише проте, як вижити, їй необхідно було вміти швидко бігати, плавати, метати, бороти перешкоди. Від уміння людини наздогнати і влучити у здобич від здібності бути загартованим, залежала його мисливська вдача, а значить і життя. Давайте поживимось, як це було.

Отже, стародавнім людям були знайомі елементи спорту – біг, стрибки, метання. Але про спорт ще не було і мови. Народився він пізніш. Батьківщиною спорту вважають Стародавню Грецію.

Понад дві тисячі років тому, на заході Греції, в долині річки Алфей, було містечко Олімпія. В густій зелені оливкових гаїв сяяли біломармурові храми на честь старогрецьких богів Зевса (царя богів), Аполлона ( бога світла і сонця), Афродіти (богині краси і молодості), Артеміди.

Стародавні греки створили багато чудових легенд, які розповідають про виникнення Олімпійських ігор. Як переказують легенди, ці змагання греки запозичили від самих богів, життя яких було сповнене війнами і суперечками, а також подвигами. Любов греків до змагань прищеплювалась з ранніх дитячих років. Вже змалку вони знали секрети бою “півників”, коли, підстрибуючи на одній нозі, треба було збити суперника, не втративши при цьому рівноваги.

(Інсценування “бою півників”).

Взагалі, легенд про виникнення Олімпійських ігор було дуже багато, але існує одна, найбільш правдива, яку взято за основу. Ось послухайте. Тяжкі війни розорювали грецькі держави. Народ не мав спокою. Загарбники безжалісно палили і вирубували сади та виноградники, спустошували поля, руйнували будинки, храми. Люди боялися виходити на вулицю, бо їх могли не тільки пограбувати, а й ще жахливіше – вбити.

- Люди хотіли покласти кінець війнам, але не знали, як це зробити. Вихід знайшов цар Іфрит. Він звернувся до мудреця.

Іфрит. О, великий мудрець! Що мені робити, як зберегти свій народ від війни?

Мудрець. Ти повинен організувати ігри, угодні богам.

Феміда. І він відправився на зустріч з воїнами.

Іфрит. Забудемо про наші чвари. А суперечки давайте розв’язувати не зброєю, а в змагання на швидкість і спритність. Нехай кожен прийде в Олімпію, і на стадіоні покаже, на що він здатний.

Феміда.  Ідея Іфрита сподобалась воїнам і вони погодились.

-         Мир серед воїнів! Скласти зброю!

-         Доторкуватись до зброї заборонялося. Порушників строго карали.

Так в Греції був встановлений звичай, завдяки якому один раз у 4 роки у розпалі воєн, всі складали зброю і відправлялися в Олімпію на ігри.

- За місяць до початку Олімпійських ігор по всій країні розходилися глашатаї сповістити про день урочистого відкриття змагань.

Ось і закінчені усі приготування до свята, всі атлети і гості попереджені і запрошені на свято. На стадіоні майже 50 тисяч глядачів. Про початок ігор сповіщають срібні сурми.

Олімпійськими іграми керувала судійська колегія – арбітри. А потім з’являлися атлети, до яких звертався головний суддя:

- Якщо ви добре підготувалися до Олімпійських ігор, якщо над вами не тяжіє жоден нещасний вчинок чи лінощі, то йдіть з легким серцем. Якщо ні, повертайтеся назад.

Феміда. Як і інші свята, Олімпійські ігри починалися з урочистого відкриття. А відкривали свято красуні-гречанки.

Феміда. Стадіон шумів від захоплення, бо до бою вступали найкращі атлети Греції. Першим видом змагань був біг. У цьому виді атлетам потрібна була спритність, швидкість, витривалість.

Другим видом змагань було метання списа. Цим спортсменам потрібна була не тільки спритність, а і сила.

Третім видом була боротьба. Перемогу в цьому виді приносили сміливість, спритність, краса прийомів.

Останнім видом були кулачні бої. Бійці були високі, атлетичної статури – справжні богатирі. Перемога в кулачному бою вважалась найпочеснішою на Олімпіаді.

Легкоатлетичні змагання кожних Олімпійських ігор доповнював конкурс майстрів мистецтв. В Греції вважають, що гармонія тіла і духовного світу нероздільні.

Феміда. По закінчені Олімпійських ігор, які проіснували декілька віків, переможців усіх видів змагань нагороджували оливковими вінками.

Згодом Грецію завоювали римляни. Римський правитель заборонив проведення Олімпійських ігор. А війни все продовжувалися і продовжувалися. Внаслідок усіх кривавих битв постраждала знаменита Олімпія. Відродилися Олімпійські ігри лише в минулому столітті. І знову це була Греція, місто Афіни.

На честь відкриття І Олімпійських ігор був запалений Олімпійський вогонь, і піднятий Олімпійський прапор. Вони стали символами Олімпіади, вони означають дружбу, єдність усіх людей. Ось і до сьогоднішнього дня з’їжджаються люди з усіх куточків світу, щоб показати свою майстерність. Україна багато разів брала участь в Олімпійських іграх і неодноразово здобувала перемогу.

Феміда. З цієї хвилини, малі Олімпійські ігри я оголошую відкритим! Змагайтеся! Перемагайте! Хай щастить, вам любі діти! А мені вже час … До побачення!

(Феміда виходить із залу).

Дитина.

Лиш один рецепт на світі

Всім-усім підходить дітям –

Коли спорт полюбиш,

Всі. Сильним, спритним будеш.

Дитина. Всім відомо – це чудово,

               Коли кожен з нас здоровий!

               Тільки треба знати:

Всі. Як здоровим стати.

Тренер. Наші діти всі спортивні, сильні, швидкі, спритні. Доведемо це, діти? А наші змагання будуть судити арбітри – наші гості.

Команди отримують маршрутний лист, для проходження спортивних випробувань. 
Програма змагань:

1. Естафета «Кенгуру»

2. Естафета «Передача м’яча над головою»

3. Вікторіна

4. Естафета «Влучно в ціль»

Ведуча. Сьогодні переможених в нас немає. Бо, як казав П’єр де Кубертен: «Головне не перемога, а участь!». 
Ведуча. Здоров’я родини - здоров’я дитини. В цю істину вкладено глибокий зміст. Здорова родина – здорова дитина. У цих двох поняттях покладено міст. Хай міст цей єднає батьків і дітей, щоб правильно й радісно жити, іти по життю із девізом в руках: «Здоров’я потрібно цінити». 
Ведуча. Здорові діти – нація здорова, багата Україна і чудова. Тож, діти ви здоровими ростіть, в майбутнє добрими ідіть! 
Ведуча. Бажаємо вам завжди бути здоровими! І нехай спорт стане невід’ємною частиною вашого життя. 
Ведуча. На цьому наше свято оголошується закритим.

Програма змагань:

 

1. Естафета «Кенгуру»

Команди шикуються перед стартовою лінією. Направляючий  затискає  м'яч між ногами і за командою біжить до стійки і назад. Передає м'яч та стає  в кінець строю. Якщо м'яч упаде, потрібно його знову затиснути між ногами й продовжити біг.

2. Естафета «Передача м’яча над головою»

Команди шикуються в колони. Першим гравцям даються м'ячі. За командою м'яч передається над головою гравцеві, що стоїть за спиною. За  м'яч дійде до останнього учасника - той перебігає на початок строю і передає м'яч назад. Естафета продовжується доти, доки направляючий не повернеться на своє місце. Перемагає та команда, направляючий якої  швидше займе своє місце.

3. Вікторіна

1.          Скільки гравців у футбольній команді? (11)

2.          Скільки гравців у волейбольній команді? (6)

3.          Скільки гравців у баскетбольній команді? (5)

4.          Скільки білих фігур у шашках? (16)

5.          Скільки чорних фігур у шашках? (16)

6.          Який м'яч важчий: футбольний чи волейбольний?(футбольний)

7.          Як часто проводяться Олімпійські ігри? (4 рази на рік)

8.          Скільки хвилин триває футбольний матч?(2 по 45 хвилин)

 

4. Естафета «Влучно в ціль»

Команди шикуються в колони. Першим гравцям даються м'ячі. За командою м'яч треба спробувати попасти в ціль. І так наступний гравець команди.

Альбом: Малі Олімпійські ігри Альбом: Малі Олімпійські ігри Альбом: Малі Олімпійські ігри Альбом: Малі Олімпійські ігри Альбом: Малі Олімпійські ігри Альбом: Малі Олімпійські ігри Альбом: Малі Олімпійські ігри
Web-адреса: petrivka-zosh.kupyansk.info/news/id/8949 | Переглядів: 499Дата публікації: 22:39 09.09.2016
Версія для слабо- зорих